May 17, 2022

tvadvideos

Consummate Business Technicians

Colorado students received degrees from the University of Northern Colorado in fall 2021

The College of Northern Colorado produced a checklist of in-condition pupils who gained levels from the college at the close of the 2021 fall semester.

UNC held its tumble graduation ceremonies on Dec. 10-11. Close to 914 learners graduated past tumble with far more than 500 earning bachelor’s degrees (566) and practically 400 earning a master’s, specialist or doctoral degree in accordance to the college.

The learners, their degree and parts of examine, honors and hometowns are mentioned underneath. The information and facts was provided by UNC and the list is alphabetical by city.  

Ault

Victoria Russo, Grasp of Arts in Rehabilitation Counseling and Adam Schott, Bachelor of Science in Organization Administration.

Briggsdale

Courtney Patton, Bachelor of Arts in Exclusive Instruction, Magna Cum Laude.

Commerce City

Spencer Davis, Grasp of Company Administration in Organization Administration.

Dacono

Jason Chesser, Grasp of Arts in Academic Management.

Eaton

Brooke Clymer, Bachelor of Arts in Psychology Marla Daniels, Bachelor of Arts in Psychology Lacy Kahn, Bachelor of Science in Nursing Brittany Kammerzell, Bachelor of Science in Nursing in Nursing.

Erie

Alexzandria Greer, Bachelor of Science in Organic Sciences Jason Helbig, Bachelor of Arts in Artwork and Style and design, Summa Cum Laude Ryan Lee, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice Lauren Mehrhoff, Bachelor of Arts in Psychology, Summa Cum Laude, Honors Interdisciplinary Elissa Noble, Grasp of Arts in Specific Schooling Poppy Preston, Bachelor of Arts in Psychology, Summa Cum Laude, Upper Division Honors Helen Tuck, Bachelor of Science in Organic Sciences
Heather Villalobos Pavia, Doctor of Training in Academic Scientific tests.

Evans

Ivonne Arredondo, Bachelor of Science in Sport and Work out Science Mikayla Augustino, Bachelor of Arts in Criminology & Legal Justice, Magna Cum Laude Christopher Ballentine, Grasp of Arts in Teaching American Signal Language Aidan Brown, Bachelor of Arts in Historical past Mishayla Brown, Bachelor of Arts in Early Childhood Emily Buckley, Bachelor of Arts in Anthropology Sharisse Costello, Bachelor of Arts in Background, Magna Cum Laude Sharisse Costello, Bachelor of Arts in Sociology, Magna Cum Laude Dana Cruse, Master of Arts in Speech-Language Pathology Florencia Escobedo, Bachelor of Science in Human Companies Alondra Flores, Grasp of Arts in Academic Psychology Angel Flores Jr, Grasp of Arts in Academic Leadership Joselyn Floyd, Learn of Business enterprise Admin. in Company Administration Jennifer Grice, Doctor of Arts in Music Voran Heiny, Bachelor of Arts in Philosophy, Magna Cum Laude Linda Sue Kathy Mireles, Bachelor of Science in Organic Sciences
Joshua Montoya, Bachelor of Arts in Psychology Adriana Moore, Bachelor of Science in Nursing in Nursing Kelly Morris, Bachelor of Arts in Criminology & Prison Justice Majesta Palmer, Bachelor of Science in Activity and Exercising Science Presley Papachek, Bachelor of Science in Activity and Work out Science Benjamin Rathke, Master of Science in Appld Statistics/Exploration Strategies Juan Reyes, Bachelor of Arts in Environmental and Sustainability Research Jacob Seely, Learn of Science in Sport and Training Science David Turner, Grasp of Small business Administration in Business enterprise Administration
Joel Walters, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science, Summa Cum Laude Michael Weber-Johnson, Master of Science in Sport and Exercising Science.

Firestone

Emily Miller, Bachelor of Arts in Elementary Instruction Hayley Robinson, Bachelor of Arts in English
Moriah Robinson, Bachelor of Arts in Elementary Schooling.

Fort Lupton

Ruby Bullington, Master of Arts in Instructing in Education Collen Cordova, Learn of Arts in Literacy
Harley DeShazer, Learn of Arts in Clinical Psychological Wellbeing Counseling Amanda Pope, Bachelor of Arts in Psychology.

Frederick

Paul Elliott, Learn of Business Administration in Enterprise Administration Abigail Menke, Master of Arts in Distinctive Instruction Megan Smith, Learn of Arts in Medical Psychological Health Counseling.

Gilcrest

Brandy Albert, Learn of Arts in Educational Management.

Gill

Habib Cruz, Bachelor of Arts in Journalism Elizabeth Medina, Grasp of Science in Activity and Workout Science Jenna Thompson, Bachelor of Science in Biological Sciences.

Greeley

Abdi Adan, Bachelor of Science in Human Products and services Travis Andersen, Bachelor of Arts in History Justin Anderson, Bachelor of Science in Sport and Exercising Science Jacob Apo, Bachelor of Arts in Psychology Marcus Arata, Bachelor of Science in Mathematics Melody Armstrong, Bachelor of Arts in English, Magna Cum Laude Justin Arnhart, Bachelor of Arts in Songs, Magna Cum Laude Eduardo Banderas, Bachelor of Arts in Psychology Crimson Barker, Bachelor of Arts in Elementary Instruction
Michael Barrientos, Bachelor of Arts in English Katelin Barter, Bachelor of Arts in Elementary Instruction, Cum Laude Ruby Black, Bachelor of Science in Company Administration Justin Bley, Bachelor of Science in Organization Administration, Magna Cum Laude Cynthia Budde, Bachelor of Arts in Anthropology, Summa Cum Laude Jorge Cabral Pasillas, Bachelor of Arts in History Hawken Carlton, Grasp of Science in Organic Sciences Gabriella Carrillo, Bachelor of Science in Organization Administration Sean Carter, Bachelor of Science in Nursing in Nursing, Magna Cum Laude Janet Centeno Leon, Bachelor of Arts in Psychology Grace Cheney, Bachelor of Arts in Interdisciplinary Reports, Summa Cum Laude, Honors Interdisciplinary and Higher Division Honors Emily Clark, Bachelor of Science in Nursing in Nursing Ashley Coburn, Grasp of Arts in Foundations of Prof Psychology Samuel Colehower, Bachelor of Arts in Elementary Schooling Stefani Contorno, Bachelor of Science in Human Expert services Kimberly Cook dinner, Bachelor of Science in Chemistry Timothy Crowther, Bachelor of Science in Organic Sciences Samantha Davis, Bachelor of Arts in Elementary Instruction, Summa Cum Laude Kimberley Dillehay, Bachelor of Arts in Elementary Education Valeria Dominguez Lujan, Bachelor of Arts in Foreign Language Valeria Dominguez Lujan, Bachelor of Science in Biological Sciences Alexis Dormio, Bachelor of Arts in Psychology Bruce Edinger II, Bachelor of Arts in Heritage
Dominic Elliott, Bachelor of Science in Enterprise Administration and Bachelor of Arts in Economics Kaiden Ellis, Bachelor of Arts in Psychology Kyle Ergenbright, Master of Organization Administration in Company Administration Eduardo Escobedo, Bachelor of Arts in Psychology.

Angelica Fedak, Grasp of Arts in Medical Psychological Health and fitness Counseling Kaitlyn Fox, Learn of Arts in Educational Psychology Jacinda Gallegos, Master of Arts in Teaching in Instruction Alecia Garcia, Bachelor of Science in Organic Sciences Naomi Garcia-Quinones, Bachelor of Arts in Sociology, Magna Cum Laude Joshua Genua, Master of Arts in Interaction Jodi Gilliam, Bachelor of Science in Biological SciencesDiego Gonzalez, Bachelor of Arts in Economics Cambrie Guerrero-Wacker, Bachelor of Arts in Criminology & Felony Justice Angelique Gurule, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice Tanner Gurule, Bachelor of Arts in Theatre Arts Brock Hale, Bachelor of Science in Physics Steven Hall, Bachelor of Arts in Economics Elise Harvey, Grasp of Arts in Instructing in Schooling Lindsey Heldens, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice Jonathon Heller, Learn of Science in Activity and Physical exercise Science Audrae Hensen, Bachelor of Science in Human Solutions Robert Hermsmeyer, Bachelor of Arts in European Languages Cultures Julio Hernandez, Bachelor of Science in Mathematics Yazmin Hernandez, Bachelor of Arts in Communication Scientific studies Yazmin Hernandez, Bachelor of Arts in Elementary Education Alexandra Herrera, Bachelor of Science in Company Administration Rachel Holamon, Bachelor of Arts in Artwork and Design and style Megan Hudson, Bachelor of Science in Nursing in Nursing Baylee Hughes, Bachelor of Science in Recreation, Tourism, and Hospitality Ryan Isaacs, Bachelor of Science in Audiology and Speech-Language Sciences Ana Jaime Gallegos, Bachelor of Arts in Psychology and Bachelor of Arts in Spanish Rachelle Jaquet, Bachelor of Science in Business enterprise Administration David Johnson, Bachelor of Arts in Art and Style and design.

Samuel Karl, Bachelor of Arts in Criminology & Prison Justice Dominique Kennett, Bachelor of Arts in Music Emily King, Bachelor of Arts in Elementary Training Jennifer Knight, Bachelor of Arts in History, Cum Laude Brynn Kuykendall, Bachelor of Arts in Psychology Jessica Lieser, Bachelor of Arts in Criminology & Felony Justice Shylo Ligsay-Iopa, Bachelor of Science in Nursing in Nursing Sarah Lopez, Bachelor of Tunes in Tunes Daniel Luna, Bachelor of Science in Business Administration Raymond Maestas II, Bachelor of Science in Enterprise Administration, Summa Cum Laude Jazmin Malone, Bachelor of Science in Nursing in Nursing Abigale Marta, Bachelor of Arts in Elementary Instruction Benjamin Martinez, Bachelor of Science in Business enterprise Administration, Magna Cum Laude Daisy Martinez-Canales, Bachelor of Science in Business enterprise Administration Ian Mazur Mickells, Bachelor of Arts in Environmental and Sustainability Scientific studies Austin McCarty, Bachelor of Arts in Conversation Studies Alexis McCowan, Bachelor of Arts in Political Science Briauna McFadden, Bachelor of Science in Organization Administration, Magna Cum Laude Susan McKenzie, Learn of Organization Administration in Business enterprise Administration Rachel McRay, Bachelor of Science in Nursing in Nursing Paul Medina, Bachelor of Arts in Economics Marie Mena, Bachelor of Arts in Sociology, Magna Cum Laude Brody Mendoza, Bachelor of Science in Company Administration Victoria Meza Trevino, Bachelor of Arts in Criminology & Legal Justice Andrew Moline, Grasp of Arts in Teaching in Instruction Olinda Moro Lopez, Bachelor of Arts in Psychology Hope Morris, Bachelor of Science in Nursing in Nursing, Summa Cum Laude Mackenzie Moynahan, Bachelor of Science in Organic Sciences Ha Nguyen, Bachelor of Science in Nursing in Nursing Hunter Noel, Bachelor of Science in Biological Sciences, Summa Cum Laude, Higher Division Honors Caitlyn O’Brien, Grasp of Arts in Teaching in Instruction Juan Olivas, Bachelor of Science in Enterprise Administration.

Tanya Parra, Master of Arts in Scientific Psychological Wellbeing Counseling Christopher Pautler, Master of Arts in Training in Secondary Pedagogy Evan Peterson, Bachelor of Science in Mathematics Taylor Peterson, Bachelor of Science in Nursing in Nursing, Cum Laude Deisy Ramirez, Bachelor of Arts in Spanish Lourdes Ramirez, Bachelor of Arts in Spanish Isaac Ramos, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice Brenda Rivas Lopez, Bachelor of Science in Human Companies Hannah Rodriguez, Bachelor of Music in New music Gabriela Sanchez, Learn of Arts in Overseas Language Melina Sanchez, Bachelor of Science in Software package Engineering Jill Schemansky, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude Heather Schuelke, Bachelor of Science in Human Providers Alyssa Sexton, Bachelor of Arts in Psychology Asepha Shaeffer, Bachelor of Science in Mathematics Cara Smith, Health care provider of Philosophy in Organic Training Marlee Snyder, Grasp of Arts in Literacy Adam Spencer, Bachelor of Arts in Historical past Laramie Stone, Bachelor of Science in Small business Administration Nicole Suppes, Health care provider of Nursing Exercise in Nursing Alonso Tapia Jr, Bachelor of Arts in Economics.

Dillon Taylor, Bachelor of Arts in Elementary Education and learning, Magna Cum Laude Matthew Taylor, Bachelor of Arts in Artwork and Style and design, Magna Cum Laude Gary Tedesko, Bachelor of Science in Company Administration Elizabeth Tomlinson, Bachelor of Arts in Art and Structure Kendrick Trujillo, Bachelor of Arts in Journalism Tyler Trujillo, Bachelor of Science in Biological Sciences Mario Valdez, Bachelor of Arts in Spanish Nohemi Valencia, Bachelor of Arts in Mexican American Studies Carrie Van Ness, Learn of Arts in Unique Education Abram Villanueva II, Bachelor of Science in Business Administration Rachel Weaver, Master of Science in Activity and Physical exercise Science Jacob Wedhorn, Bachelor of Science in Recreation, Tourism, and Hospitality Mckenna Wilson, Bachelor of Arts in Economics  Nancy York, Master of Arts in Exclusive Education and learning.

Johnstown

Jenna Bashor, Bachelor of Science in Sport and Workout Science Olivia Edgington, Grasp of Arts in Exclusive Education and learning Sydney Hankins, Bachelor of Arts in Communication Research, Summa Cum Laude Brooke Helmberger, Bachelor of Arts in Criminology & Legal Justice Jennifer Pyell-Campbell, Bachelor of Arts in English, Cum Laude Jordan Sanford, Bachelor of Arts in Conversation Scientific tests Nathan Swartzbaugh, Bachelor of Science in Sport and Training Science Gabriella Tovar, Bachelor of Science in Human Providers Bethany Ward, Bachelor of Science in Nursing in Nursing.

Keenesburg

Viviana Arcineda, Bachelor of Arts in Spanish, Summa Cum Laude Audrey Montano-Meadows, Grasp of Arts in Instructing in Instruction.

Kersey

Jamie Kaspar, Bachelor of Arts in Unique Training.

La Salle

Emerald May, Bachelor of Arts in Foreign Language Heather Meyers, Bachelor of Science in Small business Administration.

Longmont

Jaycee Docheff, Bachelor of Arts in Exclusive Instruction, Summa Cum Laude Phoebe Fisher, Bachelor of Arts in Elementary Instruction Joanna Freeman, Bachelor of Arts in Conversation Scientific studies Lacey Gabrielle, Bachelor of Science in Dietetics Holly Haslam, Grasp of Enterprise Admin. in Organization Administration Makayla Michael, Bachelor of Arts in Elementary Instruction Rebecca Richards, Grasp of Arts in Literacy Adam Rush, Master of Company Administration in Enterprise Administration Alexandra Vita, Medical doctor of Philosophy in Biological Education and learning.

Mead

Steven Falagrady, Learn of Arts in Rehabilitation Counseling Daniel Hejlik, Bachelor of Science in Organic Sciences.

Milliken

Leona Brown, Bachelor of Arts in English Shawn McGuffin, Bachelor of Science in Small business Administration Emilee Ploegstra, Bachelor of Arts in Conversation Experiments, Summa Cum Laude Aimee Rangel, Bachelor of Science in Enterprise Administration Tristan Welch, Bachelor of Arts in Criminology & Prison Justice Bailey Wyrwas, Bachelor of Arts in Early Childhood, Cum Laude.

Nunn

MaryJo Johnston, Bachelor of Arts in Sociology.

Platteville

Nicole Marfil-Nevarez, Bachelor of Arts in Criminology & Legal Justice, Cum Laude Jordan Sandau, Bachelor of Science in Nursing in Nursing, Summa Cum Laude Bobbie Winne, Grasp of Enterprise Administration in Company Administration.

Severance

Michelle Adjei, Bachelor of Science in Business Administration Keren Bakke, Bachelor of Science in Nursing in Nursing, Summa Cum Laude Deborah Becker, Doctor of Education and learning in Academic Research Haley Budd, Specialist in Schooling in Educational Management Gabriella Hehn, Bachelor of Science in Nursing in Nursing Samuel Judson, Bachelor of Science in Nursing in Nursing, Magna Cum Laude.